Ładowanie...

Miejsca

O NAS / MIEJSCA

Rampa Kultura

Siedziba Teatru Brama od 2020 r., mieszcząca się przy ul. Dworcowej 1a, w Goleniowie. Jest historycznym nawiązaniem do przeszłości Bramy i Goleniowa, a także początkiem nowego rozdziału dla teatru oraz miasta. Przy Rampie znajduje się Twierdza Design, w której można odwiedzić Archiwum Teatru Brama.

Zielona Droga 9

Pierwsza stała siedziba Teatru od powrotu Bramy do Goleniowa w latach 2011 – 2020. Amfiteatr powstał na potrzebę realizacji audycji Telewizji Polskiej – Turnieju Miast, w roku 1975. Na przestrzeni lat amfiteatr gościł wielu artystów z całej Polski, a do 2011 była siedzibą goleniowskiego klubu – dyskoteki. Gdy Teatr Brama wrócił do Goleniowa, burmistrz miasta przekazał amfiteatr i przynależące do niego pomieszczenia Teatrowi. Od tamtego momentu, siedziba przy Zielonej Drodze 9 stała się kulturalnym centrum Goleniowa, w którym co rok odbywał się Bramat oraz Łaknienia, a nawet finał międzynarodowego projektu CARAVAN NEXT – Nakarmić przyszłość – Festiwal Ludzka Mozaika.

Ośrodek Poszukiwań Twórczych

Ośrodek Poszukiwań Twórczych stworzony przez Zygmunta Helanda w Strzelewie. W 2001 roku odbył się w tym miejscu jeden dzień BRAMATu. Od tego czasu Teatr Brama realizuje w tym miejscu projekty, wymiany i warsztaty teatralne. Jest to magiczne miejsce, gdzie artyści mogą się odciąć od świata i skupić się na intensywnej pracy twórczej. Strzelewo nigdy nie było miejscem oczywistym – być może przez intensywność podejmowanych tam działań i spartańskie warunki, być może za sprawą ciszy, która potęgowała uśpione na co dzień wewnętrzne „głosy” i prowokowała do konfrontacji. To właśnie w tej przestrzeni dokonywały się rozmaite transgresje.

Teatr Kana

Założony w 1976 r. w Szczecinie, przez Zygmunta Duczyńskiego. Działa w następujących obszarach – upowszechnianie i promocja kultury w zakresie teatru, sztuk performatywnych, muzycznych, interdyscyplinarnych. W latach 2008 – 2011 był gościł artystów z Teatru Brama, udostępniając im swoją siedzibę, by swobodnie mogli kontynuować pracę nad kolejnymi projektami artystycznymi.

Srebrna Góra

Dawne miasto, obecnie wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie ząbkowickim, w gminie Stoszowice. Srebrna Góra uzyskała lokację miejską w 1536 roku, zdegradowana w 1945 roku. W 2007 r. Teatr Brama przeniósł swoją siedzibę do Srebrnej Góry, tworząc Ośrodek Teatralny Brama. Odbyły się tam również VIII Spotkania Teatralne Bramat jako jedyne odbywające się poza Goleniowem.

Klub Muzyczny Rampa

Lokal muzyczny, w którym Teatr Brama wystawił pierwszą, po powrocie do Goleniowa, premierę spektaklu „MY”. Klub współpracował z Teatrem Brama, a także z Goleniowskimi muzykami rockowymi. W latach 2008 – 2011 Teatr Brama organizował tam Ogólnopolskie Spotkania Teatralne BRAMAT.

Mieszkanie Daniela

Tymczasowa siedziba Teatru Brama. W trakcie wyprowadzki Teatru z Goleniowa, warsztaty oraz próby do spektakli czy spotkania organizacyjne odbywały się w Mieszkaniu Daniela Jacewicza.

Goleniowski Dom Kultury

Ośrodek kulturotwórczy, założony w 1958 r. w Goleniowie. W GDK cyklicznie odbywają się warsztaty dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów, z wielu dziedzin artystycznych. Przez lata Teatr Brama był związany z domem kultury, tworząc spójną ofertę artystyczną dla mieszkańców.

Brama Wolińska

Najcenniejszy zabytek Goleniowa, zbudowana w XV w., jako jedna z czterech bram strzegących miasta. Na jej strychu Daniel Jacewicz prowadził warsztaty z społecznością lokalną, tworząc alternatywny teatr. Wpisała się na stałe w historię teatru poprzez nazwę – Teatr Brama.